0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоСервисни информацииСостојба на патиштата

Затворен за сообраќај патниот правец Дебар – Маврово

Од утрово од 8 часот за сообраќај е затворен на регионалниот пат Дебар - Маврово, кај Бања „Косоврасти“, поради пропадната дупка на коловозот со длабочина од 10 метри и со можност да се прошири, информира АМСМ. Сообраќајот од и кон Дебар се пренасочува преку Струга.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close