ВидеоЛинк во живоПолитика

Затворени избирачките списоци за Маврово Ростуше и Центар Жупа, Сулејман Сулејмани избран за претседател на ОИК Тетово

Сулејман Сулејмани, вработен во Министерството за економија, е избран за претседател на Општинската изборна комисија Тетово каде треба да се спроведат избори на членови на Советот на Општина Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close