Посетете ја новата веб страна на МИА
АБНА

„Засолниште во времето“од Георги Господинов е меѓу најдобрите книги на годината според британски „Гардијан“

Романот „Засолниште во времето“ од Георги Господинов е меѓу најдобрите книги за 2022 година на рангирањето на британскиот магазин „Гардијан“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close