0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталАнализаМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваПолитикаПолитички партии

Заседание на Генералниот совет на ДУИ: Обид за смирување на тензиите предизвикани од „Огнената група“

И покрај тоа што, високи актуелни и поранешни функционери од Демократската унија за интеграција (ДУИ) отворија внатрепартиски фронт со тврдење дека сакаат да иницираат промени во актуелното партиско раководство, изразувајќи незадоволство од организацискиот и структурен потенцијал на оваа партија, сепак со денешното одржување на Генералниот совет на партијата и изборот на нови партиски органи, се очекува смирување на тензиите предизвикани со барањата на т.н. „Огнена група“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close