0_Македонија.ПорталОпштество

Засадување дрвја во Аеродром во рамки на Програмата за зелена економија за Западен Балкан

Во Рајски парк во општина Аеродром денеска ќе бидат засадени дрвја како придонес за чист воздух и зачувување на животната средина во рамки на Програмата за зелена економија за Западен Балкан (GEFF)  на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close