0_Магазин.ПорталЗанимливости

Заробени во снежно невреме, преспале во ИКЕА

Продажен салон на „ИКЕА“ во северна Данска се претвори во огромна спална соба, откако шест купувачи и дваесетина вработени останаа заробени во него поради снежно невреме. До мигот кога стоковната куќа во Алборг се затвори во средата вечерта, паднаа до 75 см снег.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close