КултураКултура.Портал

„Заробениот ветер” – нова претстава на театарот „Сенки и облаци“

Во театарот „Сенки и облаци“ вечер ќе се одржи премиера на новата претстава „Заробениот ветер", и тоа во нов театарски формат - кутија и интимна атмосфера од само четворица во публиката. Ова 7-минутно доживување ја разгледува темата на загадувањето на природата низ призмата на една птица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close