Видео изјаваКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Започнува 10. издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија”

Со проекција на филмот „Итало” на режисерката Алесија Скарсо, вечерва во Кино Милениум под мотото „Невидлива моќ” започнува 10-тото издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија”. Фестивалот ќе го отвори амбасадорот на Италија во земјава, Андреа Силвестри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close