БалканДописници Свет

Започнува еколошката проценка на проширувањето на бугарско складиште за гас

Министерството за екологија на Бугарија започна постапка за проценка на влијанието врз животната средина на проектот за проширување на подземното складиште на гас „Чирен“, објави министерството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close