Дописници МКДКултураКултура.Портал

Започна 36-та Меѓународна ликовна колонија „Св. Јоаким Осоговски“

Со најновото издание на Меѓународната ликовна колонија „Св.Јоаким Осоговски" која од денеска до 27-ми месецов се одржува во комплексот на истоимениот манастир во Крива Паланка, официјално е отворена и програмата на „Кривопаланечко културно лето 2022".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close