Дописници МКДКултура

Започна 15-тото издание на манифестaцијата „Вапцарови бранувања“ во Делчево

Во Делчево започна културната манифестација „Вапцарови бранувања“ посветена на големиот поет и револуционер, Никола Јонков Вапцаров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close