Дописници МКДОпштински вести

Започна целосната реконструкција на Регионалниот пат кон велешкот езерото „Младост“

Започнаа градежните зафати за целосна реконструкција на регионалниот пат од „Отпад Дине“ на излезот од Велес кон езерото „Младост“. Истиот се реконструира со проектирање и целосна изведба од страна на ЈП за државни патишта, информираат од Општина Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close