0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Започна Фестивалот на италијанската храна на плоштадот „Македонија“

Во звукот на италијанската музика и мирисот на традиционалната италијанска храна на плоштадот „Македонија“ денеска започна дводневниот  Фестивал на италијанска храна. Овогодишната тема на фестивалот е „Традиција и перспективи на италијанската кујна: свесност и зголемена благодарност за одржливоста на храната“, промовирајќи ги италијанските земјоделско-прехранбени производи, со цел да се зголеми благодарноста кон медитеранската исхрана, како модел на здрава и одржлива исхрана и начин на живот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close