Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Започнаа активностите за одбележување на 100 години од постоење на Здружението за култура и уметност „Иљо Антески-Смок“ од Тетово

Со свечено отворање и повеќе настани вчера во Тетово започнаа активностите за одбележување на 100 години од постоењето на Здружението за култура и уметност „Иљо Антески-Смок“. Во Спомен куќата на Јовановци при Музејот на тетовски крај се одржаа три активности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close