ОпштествоХроникаХроника.Портал

Запленети над 200 метри кубни бесправно исечени дрва, кривични пријави за пустошење на шума и кражба

Денеска околу 10:30 часот во Осоговските планини на место викано Бунари, покрај шумски пат, полициски службеници од СВР Штип- ОВР Кочани, пронајдоа над 200 метри кубни бесправна сеча на огревно дрво бука, од кои околу 150 метри кубни подготвени за превоз од страна на правно лице од Кочани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close