0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМИА ИстражуваОпштински вестиСторија

Запечатени буриња со ракија за најубавите животни моменти, адет во Тиквешијата

Запечатени буриња со ракија со години па и децении се чуваат во Тиквешко, за ракијата да се пие за најубавите моменти во животот. Да се наздрави, тогаш кога и срцето пее од радост, а душата плаче од среќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close