ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Западните сили инсистираат на почитување на територијалниот интегритет на Украина

Лидерите на Франција, Германија, Италија, Велика Британија и САД изразија решителност во вчерашниот телефонски разговор дека суверенитетот на Украина мора да се почитува, соопшти кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close