0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Заокружен твининг проектот за развој на цивилното воздухопловство

Преземени се активности за усогласување на домашното законодовство со прописите на Европската унија  во областа на воздухопловството и унапредени се оперативните и техничките капацитети на Агенцијата за цивилно воздухопловство, преку твининг лајт проектот „Поддршка за учество во ЕЗВО-Европска заедничка воздухопловна област“, што беше заокружен денеска со онлајн конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close