0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници МКДОпштински вестиТема

Занаетчиската комора бара идните локални власти да покажат грижа за еснафот

Идните локални власти да покажат разбирање и грижа за занаетчиите, да им помогнат со мерки и субвенции, да го задржат еснафот во градовите. Занаетчиите се тие кои ја креваат локалната економија, со свои донации и вредните раце се оние кои ги изградиле градовите, затоа занаетчиската комора бара поддршка во овој кризен период за намалување на негативните економски ефекти предизвикани од корона-кризата.

Back to top button
Close
Close