Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Заменик-министерот за образование и наука Алиу во посета на средните стручни училишта во Куманово

Заменик-министерот за образование и наука Лулзим Алиу денеска ги посети кумановските средни училишта „Наце Буѓони“, „Перо Наков“ и „Киро Бурназ“ во рамките на втората фаза од кампањата за промоција на средното стручно образование „Учи паметно, работи стручно“, чија цел е запознавање на идните средношколци со перспективите и можностите кои ги нуди овој тип на образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close