0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталАнализаБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерМакедонија.СлајдерМИА Истражува

Закупите на станови „живнати“ од учебната година, не се очекува драстичен раст на цените

-Побарувачката за закуп на недвижности на стартот на новата учебна и академска година почнува да се зголемува и ситуацијата е подобра од претходната година, меѓутоа не е како пред почетокот на пандемијата. Цените растат, меѓутоа имајќи ја предвид економската моќ на населението не се очекува толку драстично да се зголемат, велат за МИА од Групацијата за недвижности при Стопанската комора на Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close