0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштество

Заклетва на 25. класа питомци и промоција на потпоручници од 21. класа на Воената академија

Министерството за одбрана информира дека денеска, во 10 часот, во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје, ќе се одржи свечена церемонија за промоција на новите офицери – потпоручници од 21та класа и свечена заклетва на 25тата класа на питомци на Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close