СветСвет.Портал

Закажан состанок на министрите за надворешни работи на БРИКС

Кинеското МНР денеска соопшти дека преку видео-врска утре ќе се одржи состанок на министрите за надворешни работи на земјите од БРИКС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close