Свет

Заеднички летови на американската и на јапонската авијација над Јапонското Море

Јапонски и американски борбени авиони извршиле заеднички летови во воздушниот простор над Јапонското Море, соопшти денеска јапонското Министерството за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close