БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Заедничка декларација на ЕУМЕД-9 по Самитот во Атина

Мирен, стабилен, безбеден и просперитетен Медитеран е стратешки приоритет за ЕУ, пишуваат деветте земји од ЕУМЕД-9 во заедничката декларација од денешниот Самит, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close