0_Македонија.ПорталПолитика

 Заев – Џаферовиќ: Северна Македонија и БиХ имаат заедничко минато и определба за заедничка иднина

Според Заев, од посебно значење е што оваа посета се остварува на денешен ден, на Меѓународниот ден на Бошњаците. Тој го информираше Џаферовиќ дека доаѓа од увидот од последната фаза на изградбата на мостот „Цвет на Сребреница“ кој и симболички и реално поврзува две населени места во нашата земја во кои доминантно живеат нашите сонародници од бошњачката заедница заедно со припадници на други заедници од македонската, албанската и други заедници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close