0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев ќе ги информира владините партнери за договорот со Алтернатива

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со претставници на политичките партии од владината коалиција ќе се одржи во Владата во 18 часот. Изјави не се предвидени, а по средбата ќе има владино соопштение, информираа за МИА од владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close