0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Традициите и културата на Бошњаците се нераскинлив дел од нашата мултиетничка држава

Денеска го одбележуваме 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците, ден кој го симболизира враќањето на националното име Бошњак и именувањето на мајчиниот јазик на Бошњаците како босански јазик, напиша премиерот Зоран Заев на неговиот ФБ профил.

Back to top button
Close
Close