0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев со честитка до Шолц: Верувам партнерството помеѓу Германија и Северна Македонија ќе се интензивира и надгради

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close