0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев: Со почеток на преговори со верификуван и неоспорен македонски јазик во рамки на ЕУ  добиваме уште една идентитетска победа на Македонизмот

Најважното прашање, македонскиот јазик и македонскиот иденититет се осигурани во преговарачката рамка и со тоа признаени и прифатени од ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно, порача вечерва поранешниот премиер Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close