0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев: Работиме на создавање највисоки стандарди за владеење на правото

Владата продолжува цврсто и одлучно да работи на создавање на највисоки стандарди за владеење на правото и за работа на независниот правосуден систем, објави на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев, по повод одбележување на Европскиот ден на правдата, додавајќи дека тоа е нашиот избор за храбри чекори на европскиот пат, кој носи европски стандарди и подобар живот.

Back to top button
Close
Close