0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев – продолжуваме да градиме пријателски односи со Бугарија, Мицкоски – разговорите се усложнети поради егзибициите на власта

Со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи зашто ни треба решение, зашто треба да одиме во ЕУ и да ја исполниме втората еднакво важна цел, како НАТО. Горд сум и среќен што доживеав за време на мојот мандат да бидеме членка на Алијансата, тоа е стратешка цел од 1993 година. Продолжуваме кон исполнување и на втората стратешка цел - членството во ЕУ, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот тв дуел на Канал 5 со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close