0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Преспанскиот договор донесе остварување на стратешките определби

За разлика од претходните политики и владата на ВМРО-ДПМНЕ, Преспанскиот договор донесе остварување на стратешките определби затоа што не калкулиравме со нашите политички кариери и во прв план ги ставивме граѓаните и државата за разлика од нашите претходници, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за битолска ТВ Тера.

Back to top button
Close
Close