0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев: Постојното парламентарно мнозинство само ќе расне

Оние кои најавуваат ново парламенторното мнозинство по вториот круг од изборите треба да кажат и дали се за Преспанскиот Договор или за Договорот со Бугарија, за ЕУ и НАТО бидејќи тие се основите за коалицирањето во Парламентот. Постојното парламентарно мнозинство може само да расте, а не да биде променето, вели премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close