0_Македонија.ПорталОпштество

Заев: Петре М. Андреевски со неговата маестрална вештина на локалното и националното им даде универзални вредности и литературна димензија

Големината на книжевно дело на Петре М. Андреевски е во неговата маестрална вештина на локалното и националното да им даде универзални вредности и литературна димензија со што се вгради во светската библиотека на вечните, напиша денеска премиерот Зоран Заев на неговиот профил на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close