0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021ПолитикаПолитички партии

Заев: Парламентарното мнозинство на владејачката коалиција ќе порасне за најмалку четири пратеници

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев најави зголемување на парламентарното мнозинство на владејачката коалиција за најмалку четири пратеници.

Back to top button
Close
Close