0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Парламентарни избори не ни се потребни, две и пол години без избори да ги искористиме за економијата

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев очекува зголемување на парламентарното мнозинство и смета дека не треба да има предвремени парламентарни избори за земјата да може да се посвети на економијата. Вели дека Владата е стабилна и дека вчера тоа го потврдиле и партнерите во коалицијата што ја предводи неговата партија.

Back to top button
Close
Close