0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев останува на ставот дека одлуката за оставките ќе ја донесе согласно информациите од истрагата

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека останува на ставот оти ќе ги чека информациите од истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, па потоа ќе донесе одлука за оставките на двајцата директори на болницата, министерот и заменик министерот за здравство.

Back to top button
Close
Close