0_Македонија.ПорталПолитика

Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни првенства

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев прими делегација на Светската шаховска федерација (FIDE) предводена од претседателот на федерацијата Аркадиј Дворкович, што е во посета на нашата земја по повод 36-тиот Европски клупски куп (ЕКК) во шах, што се игра Струга.

Back to top button
Close
Close