0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Нема збор за утеха на родителите чии деца загинаа, ниту пак за сите граѓани на Косово

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Северна Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close