0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев на состанок со амбасадорите од ЕУ: Ги завршивме домашните задачи, подготвени сме за преговори

Премиерот Зоран Заев, на редовниот годишен состанок со шефовите на дипломатските мисии на земјите членки на ЕУ во државава, што се одржа вчера во Владата, изрази очекување до крајот на словенечкото претседателство да се постигне напредок во евроинтеграцијата на државата.

Back to top button
Close
Close