Локални избори 2021ПолитикаПолитички партии

Заев: Локалните избори ќе испратат порака во кој правец треба да продолжи да се движи земјата

Локалните избори на 17 октомври се важни бидејќи граѓаните ќе испратат порака по кој пат треба да се движи Северна Македонија и да кажат во кој правец треба да продолжиме, изјави премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев во вестите на Сител ТВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close