0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Краткото и долгото име на државава, немешањето во внатрешните работи се конкретните чекори што ги побара Софија, верувам ќе ги сработиме до крајот на годината

Патоказот, краткото и долгото име на државава, немешањето во внатрешните работи и преговарачката рамка, којашто е работа на ЕУ со Бугарија, се конкретните чекори на коишто работиме и верувам ќе ги сработиме до крајот на годината, изјави денеска премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање кои се конкретните чекори што бугарскиот државен врв вчера ги побара од Скопје да ги исполни, на средбите со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји.

Back to top button
Close
Close