0_Македонија.ПорталОпштество

Заев и Хоџа се сретнаа со претставници на оризопроизводителите од кочанско

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во Владата се сретнаа со претставници на оризопроизводителите од кочанскиот регион, на која присуствуваше и градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close