0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев и Гаши ќе ги продолжат разговорите следната седмица

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши, по неколкучасовната средба во Клубот на пратениците изјавија дека конечните одлуки за влез на Алтернатива во Владата ќе ги донесат во органите на двете партии, и оти разговорите продолжуваат наредната седмица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close