0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев за виенски „Стандард“: ЕУ треба да го забрза процесот на донесување одлуки

Членките на ЕУ понекогаш ја забораваат причината зошто работиме заедно, а тоа е затоа што сме заемно корисни. ЕУ е најдобриот проект во светот што гарантира демократија и слобода и затоа треба да го забрза процесот на донесување одлуки и тоа значи дека малите држави не треба да се третираат на ист начин како и големите држави, вели претседателот на Владата Зоран Заев во интервјуто за австрискиот весник „Стандард“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close