0_Македонија.ПорталПолитика

Заев за австриски „Стандард“: Оптимист сум заради тоа што ние се обидуваме да ја разбереме бугарската позиција, а тие нашата

Премиерот Зоран Заев во интервју за австрискиот весник „Стандард“ на прашањето за бугарското вето на пристапните преговори за Северна Македонија во ЕУ и можниот излез од оваа ситуација, изјави дека разговорите со нашиот сосед продолжуваат и дека, според него, направени се чекори поблиску до решение.

Back to top button
Close
Close