0_Web_АктуелноЛокални избори 2021Политички партии

Заев: Да го сочуваме вистинскиот правец на Карпош и државата, а тоа е интеграции внатре и интеграции надвор

Скопје, Карпош ние сме победници затоа што сме обединети заедно напред. Ќе бидеме победници затоа што сме за прогресивност, демократијата, слободата. Европскиот Карпош европското Скопје, европска Македонија заедно напред ќе победи. Ќе се радуваме на победа и во Карпош и во Центар, и во Шуто Оризари, и во Чаир, и во главниот град Скопје и во сите останати општини каде што се бориме, порача лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва на обединувачлкиот собир во Карпош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close