БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев: Главна цел продолжува да биде повисок економски стандард

Дури и големите политички одлуки кои се донесоа заради единството во државата, ефикасноста на институциите, заради меѓународните договори, членство во НАТО, беа заради подобар стандард на нашиот народ, изјави вечерва премиерот Зоран Заев на ТВ дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Back to top button
Close
Close