0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Заев – Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти, во тек консултации за кадровските решенија и одговорностите што треба да се преземат пред граѓаните

На средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, кои со своите тимови имаа работна средба во Клубот на пратениците, е постигната начелна согласност за програмскиот дел од можната идна соработка изразена преку политичко и извршно учество на Алтернатива во Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close